Ryszard Bremer

Ryszard Bremer urodził się w 1981 r. w Warszawie. Jest osobą słabowidzącą. Od 1994 r. Uczęszcza do ośrodka Sokrates Stowarzyszenia „Tęcza” przy ul. Leonarda.

Podczas pobytu w ośrodku Ryszard korzysta z rozmaitych form rehabilitacji i terapii m. in. arteterapii w pracowni ceramicznej.

Jego wrodzony talent i bogata wyobraźnia połączone z wieloletnią praktyką pracy w glinie dają dziś wspaniałe efekty.
Ryszard opanował wiele technik ceramicznych, samodzielnie kształtuje formy swoich prac i dekoruje je w stanie surowym. Część z nich maluje angobami lub farbami podszkliwnymi, pozostałe są szkliwione przez instruktorki.

Ryszard wykonuje też proste czynności techniczne, takie jak montowanie mechanizmów zegarów ceramicznych, które ulepił.
Tematy prac najczęściej dostosowane są do pór roku, świąt, nierzadko mają związek z bieżącymi zainteresowaniami i fascynacjami Ryszarda, a niezwykła wyobraźnia pozwala mu nie tylko odwzorowywać, ale i twórczo przekształcać motywy czerpane z codziennego życia.

W ostatnim czasie Ryszard pełni też rolę asystenta w pracowni ceramicznej naszego ośrodka – pomaga w przygotowaniu i prowadzeniu zajęć z mniej sprawnymi podopiecznymi.

W lutym 2013 r. odbyła się indywidualna wystawa prac Ryszarda Bremera w Bemowskim Centrum Kultury „art.bem” w Warszawie.